Translate

четвер, 6 лютого 2014 р.

ЛУК - СТРАШНОЕ ОРУЖИЕ ПРОТИВ ЧЕЛОВЕЧЕСТВА!




Известна традиция не оставлять нарезанный лук, и конечно же, не оставлять на всю ночь,это известно и без докторской степени в области химии. Много раз, когда мы страдаем от боли в животе, поскольку мы не знаем, какая причина, возможно — это лук. Лук накапливает бактерии, это так хорошо для предотвращения простуды и озноба, но возможно по той же причине лучше не употреблять в пищу лук, которой был нарезан и оставлен на некоторое время и подвергается воздействию этих же бактерий.
Оставшийся лук ядовит!

Вопросы возникли во время "эпидемии" пищевых отравлений. Один из братьев Эд - химик,он же один из экспертов химиков, участвующих в разработке формул для большинства соусов фирмы. Он является мастером в области химии. Кто-то спросил, должны ли мы действительно беспокоиться при использовании майонеза. Ответ был, что майонез полностью безопасен,если он сделан в промышленных условиях и по правильной технологии. Даже нет необходимости держать его в холодильнике. Нет ничего плохого в охлаждении, но нет надобности. Он пояснил, что pH в майонезе сделано таким образом, что никакая бактерия не сможет выжить в таких условиях. Он говорил, что ажиотаж вокруг картофельного салата, и майонеза, который является необходимым в этом блюде, напрасен..., каждый обвиняет майонез, как виновника отравлений.

Эд заявил, что всякий, кто стал жертвой отравлений, должны проверить, когда в последний раз ел лук и где,... возможно, что лук был нарезан и вовремя не использован? Он пояснил, лук - это огромный магнит для бактерий, и особенно сырой лук.

Никогда не храните часть нарезанного лука ни в каком виде и даже в холодильнике. (Обратите внимание, что часто вам предлагают сэндвичи с сосиской и луком – это лук опасен).

Эд добавляет, что если вы берете оставшийся лук и подвергаете тепловой обработке длительное время, он может быть съедобным, но если вы берете сырой лук, пролежавший какое-то время, вы ищете неприятностей. Даже салат из картофеля и лука привлекают огромное количество бактерий быстрее, чем коммерческий майонез.

Я буду очень осторожен с этим луком теперь. И никогда не кормите собак луком. Их кишечник не может переварить его. 

Пожалуйста, имейте в виду, что опасно использовать нарезанный лук для приготовления пищи на следующий день, Он становится ядовитым даже после одной ночи, он аккумулирует бактерии, которые могут привести к инфекции и даже токсичному отравлению пищи

середа, 5 лютого 2014 р.

Харчування для профілактики раку







Щогодини в Україні реєструється понад 20 нових випадків захворювань на рак, а помирає 10 людей. Онкологічні захворювання - на другому місці після серцево-судинних, щороку забирають життя 90 тисяч українців, 35% з яких є у працездатному віці.
У кожного третього чоловіка, та кожної п’ятої жінки діагностуються ракові захворювання. Понад 75% смертей зумовлені неправильним харчуванням та водою. Рак настільки поширений у світі, що 4 лютого відзначається Міжнародний день боротьби з раком.
 Тут і далі фото з Flickr (by Liz Jimenez, Walmart, Little-Bites, Abdul Rahman)

ВООЗ наголошує: майже 30% випадків смерті від раку викликані п’ятьма основними факторами ризику, які пов’язані з поведінкою та харчуванням, такими, як надмірна маса тіла, недостатнє споживання в їжу овочів, фруктів та ягід, відсутність фізичної активності, куріння тютюну та споживання алкоголю.
100 років тому онкологічні захворювання діагностувалися у кожної 30-тої людини, 50 років тому – кожної 15-тої, сьогодні – кожної 5-тої. Ризик захворіти раком в десятки, сотні разів вищий в осіб старшого віку, на яких мали тривалий вплив канцерогенні фактори, з ускладненою спадковістю, "фоновими" та передраковими захворюваннями.
Харчування та рак
Харчування є одним із найвагоміших факторів не лише у профілактиці, але і у лікуванні раку. Ось що потрібно змінити у харчуванні для профілактики раку.
Переглянути розмір порцій. Доведено, що переїдання спричинює надмірне утворення жиру в організмі, що призводить до порушення гормонального балансу, що, в свою чергу, стимулює посилений ріст клітин. Відомо, що рак розвивається внаслідок змін в одній-єдиній клітині, яка необмежено починає ділитися, а організм втрачає контроль над цим процесом і не може його зупинити.
Зменшити споживання насичених жирів та копченостей. Смажена їжа, ковбасно-сосисочні вироби, кондитерські, особливо ті, що містять маргарин та креми, сприяють розвитку атеросклерозу, та хвороб, пов’язаних із ним – ожиріння, гіпертонії, діабету, онкологічних захворювань. У ковбасні вироби в якості консерванта додаються нітрити, які в організмі перетворюються на канцерогенні нітрозаміни.
Включити "протизапальні" жири у раціон. Замінити соняшникову, кукурудзяну, соєву олії на мононенасичені (оливкова олія, авокадо) та омега-3 жири (риб’ячий жир, лляне насіння, волоські горіхи). Олії, багаті омега-6 та омега-9 жирами, до яких відносяться соняшникова,кукурудзяна та соєва, спричинюють "тихі" запалення в організмі. Але із жирами також не можна перебрати міру: денна норма споживання – 1 столова ложка.
 
Обмежити вживання алкоголю. Широко нав’язувана думка про те, що алкоголь є корисним, не відповідає дійсності: споживання алкоголю підвищує ризик розвитку раку, особливо ротової порожнини, глотки, стравоходу, печінки, молочної залози, колоректального та яєчників. Із алкоголю допустиме у невеликій червоне сухе вино, багате антиоксидантомресвератролом, і то лише у віці за 40 років.
Вживати 4-5 порцій овочів, фруктів, ягід щодня. Прийом овочів та фруктів скорочує ризик розвитку раку майже у 2 рази таких захворювань, як рак молочної залози, сечового міхура, простати, легенів.
Рослинна їжа є джерелом вітамінів, мінералів та так званих фітохімічних речовин, які захищають клітини організму від руйнуючої дії вільних радикалів (вид молекул або атомів, які "бомбардують" клітини і призводять до хвороб, мутацій та передчасної смерті), мають антимутагенні властивості (запобігають злоякісному переродженню клітин), антиканцерогенні (запобігають поділу ракових клітин), імуномоделюючі (підвищують імунний "контроль" організму над розвитком раку). Тому чим різноманітнішою є наша їжа, тим більше фітохімічних речовин одержує організм, тим кращим є його захист.
Прикладами фітохімічних речовин є каротиноїди, які містяться у моркві, чорниці, помідорах (каротиноїдів налічується понад 5 різновидів – жовті, оранжеві, червоні); катехіни (зелений чай, цитрусові); лігнани (насіння льону), ізофлавони (соєві продукти)  та багато інших. І кожен із них "прицільно" захищає клітини тих чи інших органів. Наприклад, каротиноїди чорниці (антоціани) та моркви (бета-каротин) захищають сітківку ока, ізофлавони сої – від пухлин яєчників.
Збільшити споживання харчових волокон. Харчові волокна (клітковина), це не що інше, як м’якоть фруктів та ягід, овочів, листової зелені, оболонки злакових. Харчові волокна, як губка, затримують токсичні речовини, канцерогени, які потрапили або утворились у шлунково-кишковому тракті, не допускають їхнього всмоктування у кишечнику. Сучасна людина споживає приблизно 7 грамів харчових волокон в день, замість необхідних 30-40 грамів. Такий дефіцит стає причиною поширеного раку товстого кишечника, який стоїть на першому місці з усіх онкологічних захворювань.
Вживати продукти, багаті селеном (пшеничні та вівсяні висівки, часник, горіхи, печінка, дріжджі). Селен сприяє зміцненню імунітету, захищає мембрани та ДНК клітин від злоякісних перероджень.
Споживати білкові продукти високої біологічної цінності. Амінокислоти, з яких, як із цеглинок, складаються білкові продукти, є "будівельним матеріалом" для утворення імунних клітин. Відомо, що злоякісні пухлини значно частіше виникають у літніх людей - у віці 70 років чоловіки у 100 разів мають більший шанс захворіти на рак, а жінки – у 70 разів. Це пов’язано із зниженням імунітету та збільшенням числа "поломок" у клітинах. Імунна система – це потужний орган контролю за виявленням та знищенням ракових клітин, які в нашому організмі утворюються щодня.
 
Враховуючи, що організм дорослої людини складається із 10 трильйонів клітин, можна уявити які складні та надійні механізми регуляції забезпечують щохвилинно їхню злагоджену роботу. Підраховано, що щодня в нашому організмі вмирають та заміщуються близько 70 мільярдів клітин, тому важливо, щоб імунітет був на високому рівні.
До білкових продуктів відносяться яйця (зварені нам’яко або паровий омлет), кисломолочні продукти (а також молочна сироватка), риба, нежирна птиця, бобові (сочевиця, турецький горох, квасоля, боби). Раз в тиждень рекомендовано вживати невелику порцію печінки, яка є джерелом особливо цінного амінокислотного комплексу – глутатіону, який підвищує детоксикаційну функцію печінки, і, відповідно, антираковий захист.
Підсумовуючи написане вище, можна узагальнити наступне:
1. Їжа на 75% повинна бути рослинного характеру.
2. Склад її має бути максимально різноманітним: овочеві та фруктово-ягідні суміші.
3. 2/3 повинно бути у сирому, 1/3 – у паровому, тушкованому, запеченому виді.
3. Для зменшення потрапляння пестицидів та нітратів в організм, рекомендовано ретельно промивати овочі у проточній воді, замочувати у воді (на 1 годину), видаляти шкірку та верхні листя, "жилки" з капустяного листя, серцевину у моркви.
4. Вживати свіжо очищені горіхи та свіжо полущене (мелене) насіння.
5. Щодня вживати 1-2 склянки зеленого чаю. Любителям кави – до 2 чашок натуральної.
6. До більшості страв додавати порошок куркуми (½ чайної ложки на порцію), часто вживати чай з імбиром, 1 раз в тиждень – капусту броколі (сирі суцвіття – у салати, "ніжки" – у супи та рагу), 2 рази в місяць – гриби шиїтаке (готуються 5 хвилин).
7. Менше вживати цукру (рак "любить" солодке…на жаль).
8. Після 40 років обмежити споживання червоного м’яса (до 1 разу в тиждень).
9. Пити чисту воду.
Окрім харчування, важливо не забувати про фізичну активність: швидка ходьба протягом 1 години – знижує ризик раку прямої кишки на 26%, раку грудей – на 30%, раку шлунка – на 40% і до 70% - раку простати, та 80% - раку матки та яєчників.
 


Рецепти для профілактики раку.
Антиоксидантний морс
Порівну взяти різних ягід, наприклад, обліпихи, чорноплідної горобини, журавлини, вишень, збити іх у блендері до пюре; залити його гарячою водою і дати настоятися 15 хвилин. Процідити, додати 1 чайну ложку меду, випити. Курс – 1 місяць, 4 рази в рік.

Очищуючий кисіль
1 столову ложку свіжозмеленого насіння льону, по 1 неповній чайній ложці висівок вівса та пшениці, ½ чайної ложки порошка куркуми залити гарячою водою і дати настоятися 15 хвилин. Перед вживанням змішати. Випивати перед сном. Курс – 1 місяць 4-6 разів на рік.

Детокс десерт
½ склянки вишень (можна морожених), ½ тонко очищеного ножем апельсина з волокнистими перегородками, збити у блендерідо пюре. Додати 1 столову ложку білого м’якого сиру або натурального йогурта, 1 чайну ложку меду, перемішати. Зверху посипати поламаним чорним шоколадом.
Наше здоров’я залежить від нас: аж на цілих 51% - від того, що ми їмо, п’ємо і який спосіб життя ведемо. Звісно, неможливо бути здоровим все життя, здоров’я – це щоденна робота, яка обов’язково дає свої плоди у вигляді хорошого самопочуття та високої тривалості життя.
Тому бережімо його: якщо буде здоров’я, все решта також буде.
 
Оксана Скиталінська, дієтолог, 100rokiv.com, спеціально для УП.Життя

понеділок, 3 лютого 2014 р.

Самые плохие диеты


Самые плохие диеты - это исключающие диеты, которые исключают из пищи целые группы продуктов (а наш организм по-прежнему нуждается в тех же питательных веществах). Они используются без наблюдения врача и в течение длительного времени могут вызвать очень серьезные метаболические нарушения. В рейтинге самых плохих последствий для здоровья на первом месте находится белковая диета, на втором диета в соответствии с группой крови, на третьем веганская.

Белковая диета

Белковая диета менее всего энергетическая по отношению к количеству употребляемых продуктов. Больше всего вреда приносит кишечной среде, иммунной системе, нервной, костно - суставной и психо-эмоциональному равновесию.

Диета в соответствии с группой крови

Диета в соответствии с группой крови разработана в 60 годы прошлого века, но с тех пор полностью изменилась наша окружающая среда, стиль жизни и питания.

Веганская диета

Веганская диета наиболее качественно строгая. Следствием этого является необходимость постоянного применения витаминно-минеральных добавок, прежде всего витаминами группы B, а в частности B12.

Правильно сбалансированная диета

Каждый способ питания вызывает в организме человека какое-либо последствие. С пищей поставляем энергию и необходимые компоненты для поддержания соответствующего здоровья. Энергию получаем из сахаров и жиров. Белок обеспечивает аминокислоты для строительства организма. Из аминокислот образуются также нейромедиаторы, необходимые элементы для надлежащего функционирования нервной системы и хорошего состояния психики. Остальная часть диета должна обеспечивать ежедневно более семидесяти химических компонентов, которых наш организм сам не произведет.

Индивидуальная диета

Правильно подобранная диета должна учитывать индивидуальные потребности Пациента на энергетическое содержание и все богатство минералов, витамин и компонентов растительного и животного происхождения. Таким образом, диетой мы формируем среду в организме и качество отдельных физических и психических структур.

Эффекты неправильной диеты

Применение какой-либо диеты приносит всегда со временем два эффекта. Первый почти всегда хороший, это гигиенический эффект, наступает уже после первых недель применения диеты. Второй, метаболический эффект наступает после года или двух. Второй эффект часто оказывается, по крайней мере, тревожным, хотя иногда встречаются счастливцы, для которых указанная диета была составлена опытным диетологом. К сожалению, в большинстве случаев последствия длительного применения рекомендованных диет являются плохими (напр. эффект йо-йо, дерматологические проблемы, проблемы с желудком).

Обратитесь за помощью к врачу

Всегда следует консультироваться со специалистом, который определит потребности Пациента и укажет индивидуальный способ питания и соответствующую физическую активность. Особенно это важно, когда возникают постоянные и многолетние проблемы со здоровьем. В настоящее время найти подходящую диету очень трудно. Рекомендованные в средствах массовой информации диеты для решения разных проблем со здоровьем просты и приятны в применении и поэтому становятся популярными. К сожалению, почти всегда это исключающие диеты, ликвидирующие из меню большинство компонентов. Чтобы понравиться потенциальному Пациенту, диете дают привлекательное название либо в ее поддержку выступает авторитетный врач.
Следует всегда помнить, что только специалист может порекомендовать исключающую диету, индивидуально приспособленную для данного Пациента и при постоянной консультации. Опытный специалист может использовать исключающую диету, как один из инструментов терапии или профилактики, а не как способ жизни на долгие годы.